Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Kredi Veren Bankalar

Döviz Makas Aralığı En Az Olan Banka 2019’da Hangisi

25.03.2019
A+
A-
Döviz Makas Aralığı En Az Olan Banka 2019’da Hangisi

Tüketiciler birikimlerini çeşitli yatırım araçları ile  değerlendirmektedir.Banka hesabı üzerinden döviz alıp, satmak da bu yatırım türlerinden bir tanesidir.Döviz alıp satan tüketiciler makas aralığı en az olan bankaları tercih etmektedir.Bankaların makas aralığını birlikte inceleyelim.

 

İlk olarak banka üzerinden ilk defa döviz hesabı açtırıp , döviz alım satımı yapmak isteyen tüketiciler için makas aralığı nedir ?buna bakalım.

 

Makas Aralığı Nedir?

Makas aralığı banka üzerinden aldığımız dövizlerin alış fiyatı ile satış fiyatı arasındaki farktır.Şöyle ifade edersek yanlış olmaz sanırım.1 USD’yi  5 TL’ye aldınız.Geri sizden 4.95’e aldılar.Buradaki makas aralığı %1 oranındadır.Bunu böylede hesaplamamıza da gerek yok arada oynayan rakama göre makas aralığı en az olan bankayı tercih edebiliriz.Verdiğimiz örnekte 5 kuruş oynamaktadır.Bankaların alım satım fiyatlarını aynı tutara göre karşılaştırırsak doğru sonuca ulaşırız.

 

Döviz Kur Farkı En Az Olan Banka Hangisi

Döviz kur farkı en az olan bankaları aşağıda sizler için listeledik.En çok alım satım yapılan kurlar yer almaktadır.

 

Türkiye Finans Bankası TFX Target

Türkiye Finans bankası ile çalışan,onun güvencesi altında olan TFX Target  tüketiciler tarafından çok yaygın kullanılmaktadır.Makas aralığını görebilmeniz için aşağıda USD ve EUR için örnek tablo hazırlanmıştır.Güncel kur fiyatları için Türkiye Finans Döviz Kuru sayfasını ziyaret edin. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Akbank Direkt Serbest Hesap Nedir
KUR CİNSİALIŞSATIŞ
DOLAR5.63750 TL5.66950 TL
EURO6.36720 TL6.40360 TL

 

Enpara.com Döviz Makas Aralığı

Makas aralığı en az olan bankalardan bir diğeri ise QNB Finansbank bünyesinde hizmet veren enpara.com’dur. Enpara’nın kur makas aralığı için örnek tablo aşağıda yer almaktadır. Enpara kur fiyatları sayfasına giderek güncel kur fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

KUR CİNSİALIŞSATIŞ
DOLAR5.646400 TL5.675400 TL
EURO6.379274 TL6.417913 TL

 

Kuveyt Türk Senin Bankan Döviz Makas Aralığı

Kuveyt Türk’ün dijital bankacılık hizmeti olan senin bankan’da banka üzerinden döviz alım satımı yapan tüketiciler tarafından çok tercih edilmektedir.Senin bankan döviz kuru tablo halinde aşağıda yer almaktadır.Senin bankan güncel kur fiyatları için, Senin bankan kur sayfasını ziyaret edin.

 

KUR CİNSİALIŞSATIŞ
DOLAR5.63836 TL5.65870 TL
EURO6.37039 TL6.39337 TL

 

Yukarıda yer alan bankaların dışında diğer bankaların kur fiyatlarını da incelemek için döviz alım satım en iyi banka 2019 konusunu incelemenizi tavsiye ederim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Hafta Sonu Eft Oluyor mu

 

Altın alım satım en iyi banka konusunu da inceleyebilirsiniz.Bankalar üzerinden altın alıp satmak da tüketiciler tarafından çok kullanılan yatırım türüdür.

 

 

Döviz Makas Aralığı En Az Olan Banka 2019 – başlıklı konumuz ile alakalı bizlere sormak istediğiniz sorularınızı aşağıdaki yorumlar bölümüne yorum yaparak sorabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

ETİKETLER:
Emre Durmaz
Emre Durmaz
krediverenbanka.org kurucusu ve aynı zamanda dijital pazarlama uzmanı.İlgi alanı Finans ve Dijital pazarlamadır.Bilgi ve Birikimini, siz değerli okurlarına en iyi şekilde aktarmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.