Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Kredi Veren Bankalar

Kredi Veren Bankalar ( Düşük Faizli,Belgesiz Kredi)

Kredi Veren Bankalar ( Düşük Faizli,Belgesiz Kredi)

Kredi veren bankalar, tüketicilerin nakit ihtiyacını hızlı çözümler üretmeye devam ediyor. Şubeye gitmeden kredi başvurusu yapmak artık çok kolay.

Tüketiciler kredi tercihi yaparken, gerekli koşulları taşıyorsa düşük faizle veren bankaları tercih eder.Bu bankaları ve koşullarını birlikte inceleyelim.

Mevcut durumunuza göre kredi seçeneklerini değerlendirmek çok önemlidir. Bankanın sizden istediği şartları taşıma durumunuza göre kredi tercih edilmelidir. Aşağıdaki kredi seçenekleri arasından size en uygun olanı tıklayarak inceleyebilirsiniz.

 

Bankalar tüketicilere ihtiyaç kredi verirken, kredi notuna ve aylık gelirine bakar. Kredi notu 1700 puanın üzerindeki tüketiciler aylık gelirine göre makul limit için kredi başvurusu yaparsa, onaylanacaktır.  Eğer maaşınıza göre daha yüksek limitte kredi çekecekseniz, ek gelir, kefil yada ipotek göstererek çekebilirsiniz. Diğer türlü geliriniz yetersiz kalırsa krediniz onaylanmaz. Krediniz onaylanmaz ve başka bankaya hemen kredi başvurusu yaparsanız, ilk başvurunuzun yüzünden o da onaylanmaz. Sık sık kredi başvurusu yapmak, kredi başvurunuzun reddedilmesine neden olur.

Birden fazla bankaya ayrı ayrı kredi ve kredi kartı borcunuz var ise, Borç Kapatma Kredisi tamda size göre diyebilirim. Kredi ve kredi kartı borçlarınızı bir bankada toplayarak eşit taksitlerle uzun vadede ödeyebilirsiniz. Bu şekilde hem borçlarınızı düzenli ödeyebilir hemde kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar Hangisi

Düşük Faizle Kredi Veren Bankalar

Kredi Veren Bankalar 2019

Bankaların ihtiyaç kredisi için faiz oranları sürekli değişmektedir. Her banka kendi çerçevesinde kredi kampanyaları düzenlemektedir. Bu kampanyalar bulunduğumuz zamana özel olarak düzenlenebilmektedir. Örnek; Bahar kredisi, bayram kredisi, tatil kredisi ve daha bir çok kredi kampanyası zamana göre düzenlenmektedir. Normal ihtiyaç kredisinden daha düşük faiz ile verilebilmektedir. Bu kampanyalar kısa süreli, tüketiciler için cazip kampanyalardır.

 

Kredi Veren Bankaların Faiz Oranları

Bankalar12 Ay Faizi24 Ay Faizi36 Ay Faizi
Ziraat Bankası%1,59 %1,59 

%1,59

Vakıfbank%1,59%1,59

%1,59  

QNB Finansbank%1,76%1,76

%1,59

ICBC% 1,66%1,62 

%1,60

İNGBank%1,83 %1,75

%1,72

CEPTETEB%1,69%1,79

%1,79

HSBC%1,79%1,79

%1,79  

Enpara.com%1,92%1,89

%1,86 

Garanti BBVA%2,13%2,10

%2,06

HalkBank%2,15%2,15

%2,15

Yapı Kredi%2,20 %2,20 

%2,16 

Ak Bank%2,22%2,18

%2,16

 

Kredi Notu Yüksek Olanlara Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar

 

Bir çok banka, kredi ve kredi kartı ödemelerini düzenli yapan tüketicilere ayrıcalık yapmaktadır. Kredi notu düşük olan tüketicileri de kredi notlarını yükseltmesi için teşvik ediyorlar. Kredi notu yüksek tüketicilere daha düşük faizli kredi verilmektedir. Bu uygulama ilk olarak İNGBank ve QNB Finansbank tarafından yapılıyordu. Şuan Vakıfbank’ta içinde olmakla birlikte, bir çok banka bu uygulamayı yapmaya başladı. Bankalar bu şekilde yaparak kredi notu yüksek tüketicilere kredi verip, geri ödeme riski olmayan müşteriler kazanıyor. Kredi notunuzun yüksek olması demek, en düşük faizli kredi veren bankadan kredi alma imkanınızın fazla olması demektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Senetle Kredi Borç Para Veren Yerler

 

Eğer kredi notunuz düşük ise,kredi notunuzu düşüren etkenleri ortadan kaldırıp, kredi notunu yükseltmek için Kredi notu yükseltme konusunu inceleyebilirsiniz.

 

 

Önemli: Eğer çekmek istediğiniz krediyi kısa vadede ödeye biliyorsanız.  İlk tercih her zaman kısa vade olmalıdır. Yukarıdaki bankaların faiz tablosunda da anlayacağınız gibi bankalar vade kısaldıkça faizi yüksek tutmaktadır. Faiz yüksek olsa da önemli olan sizin bankaya geri ödeyeceğiniz toplam tutardır. Eğer aylık geliriniz kısa vadeyi ödeyecek kadar yeterli değilse, kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

 

İNGBank’ın 3 ayrı vadedeki ihtiyaç kredisinin tablosu aşağıda yer almaktadır. Aşağıdaki tabloda vade uzadıkça geri ödenecek toplam bakiyenin artığını göreceksiniz.

VadeFaiz OranıAylık TaksitTopalm Geri Ödenecek Tutar
 12%2,14979 TL11.746,68 TL
24%2,09560 TL13.430,88 TL
36%1,94%1314.878,44 TL

 

Bankaların Kredi Çekerken İstediği Belgeler

Bankalar ihtiyaç kredisi için hemen hemen aynı belgeleri talep etmektedir.

  1. Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
  2. Adres teyidi için, güncel ikametgah belgesi yada son 3 aya ait elektrik, su ve doğalgaz vb fatura
  3. Aylık gelir durumu için belge ( maaş bordrosu yada  imzalı kaşeli maaş yazısı )

 

Kredi Veren Bankalar Konusu ile alakalı bizlere sormak istediğiniz sorularınızı konunun altında yer alan yorumlar bölümüne yorum yaparak sorabilirsiniz.

[Toplam:2    Ortalama:5/5]
Summary
kredi veren bankalar
Article Name
Kredi Veren Bankalar ( Düşük Faizli,Belgesiz Kredi)
Description
Kredi veren bankalar, tüketicilerin nakit ihtiyacını hızlı çözümler üretmeye devam ediyor.Şubeye gitmeden kredi başvurusu yapmak artık çok kolay.
Author
Publisher Name
krediverenbanka.org
Publisher Logo
ETİKETLER:
Emre Durmaz
Emre Durmaz
krediverenbanka.org kurucusu ve aynı zamanda dijital pazarlama uzmanı.İlgi alanı Finans ve Dijital pazarlamadır.Bilgi ve Birikimini, siz değerli okurlarına en iyi şekilde aktarmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.