Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Kredi Veren Bankalar

PTT Kargom Nerede Kargo Takip

A+
A-
PTT Kargom Nerede Kargo Takip

PTT Kargo ülkemizde en eski ve en yaygın olarak kullanılan kargo şirketidir.Bu yoğunluğu pratik çözümlerle yönetmektedir.Kargo takip sistemi ile korgom nerede diye, merak eden müşteriler barkod numarası girerek öğrenebilmektedir.

 

PTT üzerinden Kargo Takip  Sorgulama  

Kargo takip sistemi üzerinden kargoların nerede olduğunu nasıl öğrenebiliriz. İlk olarak Kargoyu gönderen kişiden barkod kodunu öğrenmeliyiz. Barkod kodları gönderilen paket üzerinde yazmaktadır.Gelen kargonun yada gönderdiğiniz kargonun barkod numarasını öğrendiysek PTT Gönderi Takip sayfasına gidiyoruz.

Burada aşağıdaki gibi ekran çıkacak.

 

ptt kargo takip e1549856161526

 

Barkod Numarası yazan alana kargoya ait barkod numarasını giriyoruz.Güvenlik kodu yazan bölüme ise resimde yer alan harf ve rakamları giriyoruz.Güvenlik uygulamasında harf ve rakamları doğru girmelisiniz.Bu adımı atlarsanız sistem sorgulama işlemi yapmaz.Gerekli alanları doldurduktan sonra Sorgula butonuna basarak kargo takip  sorgulama işlemini yapıyoruz.

 

E – Devlet Üzerinden Kargo Takip Sorgulama

Kargo takibini PTT’nin kendi sistemi üzerinden yapabildiğimiz gibi E – devlet üzerinden de yapabilirsiniz.Bunun için E – Devlet PTT Kayıtlı gönderi takibi sayfasına gitmelisiniz.Aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır. Burada da PTT’nin sisteminde olduğu gibi barkod numarası gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Emekliye Faizsiz ve Düşük Faizli Kredi

 

ptt kargo takip e devlet

 

Burada da yine sorgulamak istediğimiz kargonun barkod kodunu giriyoruz.Daha sonra PTT sisteminde de olduğu gibi güvenlik kodları burada da mevcut.Güvenlik kodunu girerek sorgulama işlemini gerçekleştiriyoruz.

 

 

PTT Müşteri Hizmetleri Üzerinden Kargo Takip Sorgulama

 

Yukarıda yer alan iki seçenekte de kargo sogulama işlemini yapamadıysanız, yada sistemsel bir sorun varsa kargonuzu müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz. Barkod kodunuzu bilmiyor yada ulaşamıyorsanız isim üzerinden sorgulamayı da yine müşteri hizmetleri aracılığı ile yapabilirsiniz. Bunu için 444 1 788 numaralı PTT Kargo müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir.Müşteri temsilcisi sizden kargo barkod kodu ister, sizin yerinize sorgulama yapar.Eğer barkod kodunuz yok ise kargonun nereden nereye geleceğini ve hangi isme gönderildiğini sorar.Bu şekilde kargo takibi yapabilirsiniz.

 

PTT kart sahibi iseniz kartınızın şifresini unutmanız halinde yada kendiniz değiştirmek isterseniz  PTT kart şifre alma konusuna bakmanızı öneririm.Konuyu inceleyerek bu konuya hakim olmanız size fayda sağlayacaktır.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
ETİKETLER:
Emre Durmaz
Emre Durmaz
krediverenbanka.org kurucusu ve aynı zamanda dijital pazarlama uzmanı.İlgi alanı Finans ve Dijital pazarlamadır.Bilgi ve Birikimini, siz değerli okurlarına en iyi şekilde aktarmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.