Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Kredi Veren Bankalar

Sicilim Bozuk Hangi Banka Kredi Verir

Sicilim Bozuk Hangi Banka Kredi Verir

Kredi sicilim bozuk hangi banka kredi verir ? Sicili bozuk tüketiciler kredi çekebilir mi? Tüm detayları şimdi öğreneceksiniz.

Avukatlık olup icralık duruma düşen tüketiciler bankaların kara listesine girer.Bu durumda kara listede olanlara kredi veren bankalar var mı?İcralık durumdaki tüketiciler bankalardan kredi çekemez fakat bazı durumlarda geç kalmış sayılmazsınız.

Bankaya olan borçtan dolayı banka sizi avukata vermiş olabilir.Avukatlık olmak demek icralık olduğunuz anlamına gelmez.Avukat hakkınızda icra davası açmadan önce bankaya olan mevcut borcun ödenmesi için sizi sık sık arayarak baskı yapar.Bu süreç sizin icralık olmanızı engelleyebilir.

 

Bu konuyu inceledikten sonra Faturalı hatta kredi konusuna mutlaka bakmalısınız.Faturalı hatta kredi tüketiciler tarafından yanlış bilinmektedir.

 

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar Var mı ?

Avukatlık olup da hakkında icra davası açılmayan tüketiciler icralık olmaktan bankaların kara listesine girmekten kurtulabilir.Eğer avukat sizi sürekli arayıp borcunuzu ödemenizi söylüyorsa bu süreci iyi değerlendirmelisiniz.Avukat ile sürekli iletişimde kalarak borcu ödeyeceğinizi söylemeniz size zaman kazandıracaktır.Bu süre içerisinde müşterisi olduğunuz bankalar varsa yada maaşınızın yattığı bankadan kredi çekmeyi deneyebilirsiniz.Avukatlık olmanız diğer bankalarında size kredi vermeyeceği anlamına gelmez.Eğer bu süreçte borcu ödemezseniz avukat bankanın alacağını sizden hukuk yoluyla tahsil etmek isteyecektir.Bu sürecin başlaması demek sizin kara listeye girmeniz demektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Kredi Notuna Bakmayan Bankalar Hangisi

 

Eğer daha avukatlık olmadıysanız,siciliniz tamamen bozulmadan borç kapatma kredisi veren bankaları incelemenizi öneririm.

 

Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar Var mı?

İcralık olan ve devamında kara listeye giren tüketiciler hiçbir bankadan kredi çekemezler.Bankalar tüketicilere kredi vermeden önce ilk aşama olarak kredi çekmek isteyen kişinin siciline bakar.Kredi sicilinizi her banka öğrenmektedir.İcralık olmanız hem merkez bankasında kayıt altına alınır, hemde Kredi Kayıt Bürosu Tarafından kayıt altına alınmaktadır.Bu kayıtlara her banka ulaşabilmektedir.

 

Kara Listeden Ne Zaman Çıkarım ?

Kara listeye girmek tüketiciler için çok kötü bir deneyim olacaktır.5 yıl boyunca hiç bir banka size kredi ve kredi kartı vermez.Bu durumda nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak için alternatif çözümler bulmak isteyeceksiniz.Nakit ihtiyacını bankalar dışında karşılamak da oldukça zordur.Sicil affı olması durumda kara listeden hemen çıkabilirsiniz.

 

Banka Sicil Affı Ne zaman Olur ?

Sicil affı en son 2017 yılında yürürlüğe girdi ve bir çok vatandaşımız sicil affından yararlanarak bankaların kara listesinden çıktı.2017 sicil affında 6 ay süre verildi ve bu 6 aylık süre içerisinde borçlarını kapatan tüketiciler sicil affından yararlandı.Yine sicil affı olması durumda benzer şartlar olacaktır.Bu yüzden kara listeye girseniz de biran önce borçlarınızı kapatmalısınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Kredi Çekebilmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalı

Bu süreç işlerken bankalar ile olan bağınızı tamamen koparmayın.Her bankadan hesap açtırmanız mümkün.Hesabınıza sürekli para yatırarak alışverişi hesabınıza ait kartla yapmanız para akışınızı yansıtır.Ayrıca hesabınız üzerinden otomatik fatura talimatı vermeniz de sizin para akışınızı yansıtır.Otomatik fatura ödemesi yapmanız aylık olarak ödenmesi gereken düzenli borçlara önem verdiğinizi gösterir.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Summary
Sicilim Bozuk Hangi Banka Kredi Verir min
Article Name
Sicilim Bozuk Hangi Banka Kredi Verir ? ( İşte O Detaylar )
Description
Kredi sicilim bozuk hangi banka kredi verir ? Sicili bozuk tüketiciler kredi çekebilir mi? Tüm detayları şimdi öğreneceksiniz.
Author
Publisher Name
krediverenbanka.org
Publisher Logo
ETİKETLER: ,
Emre Durmaz
Emre Durmaz
krediverenbanka.org kurucusu ve aynı zamanda dijital pazarlama uzmanı.İlgi alanı Finans ve Dijital pazarlamadır.Bilgi ve Birikimini, siz değerli okurlarına en iyi şekilde aktarmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.