Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Kredi Veren Bankalar

Konut Kredisi Faiz Oranları 2019 Ziraat Bankası

A+
A-
Konut Kredisi Faiz Oranları 2019 Ziraat Bankası

Konut kredisi faiz oranları, 2019 yılı içerisinde  en düşük Ziraat Bankası tarafından verilmektedir.

Konut kredisi faiz oranlar bazı dönemler merkez bankasının müdahalesi ile  Ziraat bankası ve diğer devlet bankaların da  düşürülmektedir.2019 yılı içerisinde de tüketiciler böyle bir müdahale bekliyor.

 

Konut kredisi faiz oranları, ekonominin canlanması için düşürülmektedir.Ekonomimizi ayakta tutan sektörlerden birisi inşaat sektörüdür.Tüketiciler yüksek konut fiyatları ve yüksek faiz oranları nedeniyle konut kredilerine yaklaşamıyor.Bu durum inşaat piyasasını durma noktasına getiriyor.Konut kredisi faizleri yüksek iken, piyasa durgun olduğu için konut fiyatlarında indirime gidiliyor.Faiz oranları düştüğünde ise konut fiyatları artıyor.Konut piyasası böyle şekilleniyor.Devlet bankaları konut kredisinin faiz oranlarını düşürdüğü zaman rekabet edebilmek için, diğer özel bankalar da faiz indirimine gitmektedir.Bu durum kredi ile ev almak isteyen tüketicileri bir hayli mutlu ediyor.

 

Daha Önceki Konut kredisine yapılan faiz indirimin Haberi 

 

 

Ziraat bankası ve diğer devlet bankaları konut kredisi faiz oranını en düşük veren bankalardır.Aynı şekilde ihtiyaç kredisini de en düşük faizle veren bankalar devlet bankalarıdır.Devlet bankaları tüketicilere kredi verirken, özel bankalar gibi bazı durumlarda inisiyatif kullanmamaktadır.Eğer kredi çekmek için kredi notunuz iyi ve aylık geliriniz de kredi taksitlerini ödeyecek düzeyde ise, kredi çekebilirsiniz.Bu durumlar da bile sizden ek gelir,kefil yada ipotek isteyebilir.Söz konusu alınacak olan konut üzerine Ziraat bankası tarafından ipotek konulmaktadır.Ayrıca Kredi ödemesi boyunca konut,deprem ve hayat sigortası yapılmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Ziraat Genç Bankkart Kredi Kartı

 

Konut Kredisi Faiz Oranları Ziraat Bankası

 

Aşağıda 100.000 TL konut kredisi için örnek tablo hazırlanmıştır.Konut kredisi faiz oranı Ziraat bankasında şuan %1,28’dir. Faiz oranları sürekli değişebildiği için güncel faiz oranları için aşağıdaki kredi hesaplama sistemini kullanabilirsiniz.

 

VadeFaiz OranıAylık TaksitTopalm Geri Ödenecek Tutar
60 Ay%1,282.397,93 TL143.876 TL
90 Ay%1,281.877,72 TL168.995 TL
120 Ay%1,281.635,47 TL196.257 TL

 

 

Ziraat Bankası Konut Kredisi Hesaplama 2019

Ziraat bankası konut kredisi hesaplama sayfasına giderek çekmek istediğiniz konut kredisinin miktarını ve aylık vadesini seçerek kredinizi hesaplayabilirsiniz.Hesaplama sonunda yıllık faiz oranı,aylık taksit tutarı ve faiz oranı yer almaktadır.Ayrıca ödeme tablosunu da vadeye göre  vermektedir.

 

Ziraat Bankası konut kredisi hesaplama aracının ekran görüntüsü aşağıda yer almaktadır.Resme tıklayarak da hesaplama aracına ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Hesaplama

 

Ziraat Bankası Konut Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Aşağıda Ziraat bankası konut kredisi çekebilmek için gerekli belgelerin listesi yer almaktadır.

 

  • Başvuru Formu (Bankadan alınacak )

 

  • Nüfus cüzdanı, Ehliyet yada pasaport fotokopisi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :  Bankkart Combolira Hangi Üye İşyerlerinde Nasıl Kullanılır 2019

 

  • Gelir belgesi ( Çalışma durumunuza göre )

 

  • Satın alınmak istenen konutun tapu fotokopisi

 

  • Gerek görüldüğü taktirde şubece talep edilecek diğer belgeler

 

Ziraat Bankası Konut Kredisi İçin Ne Kadar Peşinat Gerekiyor

Bankalar tüketicilere konut kredisi verirken konutun tamamına kredi vermemektedir.Ziraat bankası da ekspertiz raporuna göre konut fiyatının %80’nine kadar kredi vermektedir.

 

Not:  Kredi notunuz düşük ise kredi notunuzu yükselttikten sonra başvurunuzu yapın.Kredi notunuzu yükselmek için Kredi Notumu Nasıl Yükseltirim konusuna göz atabilirsiniz.Mevcut kredi ve kredi kartı borçlarınız var ise bunları da kapatmanız, kredinizin onaylanması için olumlu olacaktır.

 

 

 

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları 2019 konusu ile ilgili bilmek istediğiniz sorularınızı konuya yorum yaparak bizlere ulaştırabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Summary
Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları
Article Name
Konut Kredisi Faiz Oranları 2019 Ziraat Bankası
Description
Konut kredisi faiz oranları, 2019 yılı içerisinde  en düşük Ziraat Bankası tarafından verilmektedir.
Author
Publisher Name
krediverenbanka.org
Publisher Logo
ETİKETLER: ,
Emre Durmaz
Emre Durmaz
krediverenbanka.org kurucusu ve aynı zamanda dijital pazarlama uzmanı.İlgi alanı Finans ve Dijital pazarlamadır.Bilgi ve Birikimini, siz değerli okurlarına en iyi şekilde aktarmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.